Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Усіх вітаю! 

Я Богдан Чорний, студент групи 131м-20н-1 механіко-машинобудівного факультету НТУ «Дніпровська політехніка». Бакалаврат я успішно закінчив як інженер-механік галузевого машинобудування, а вступив до магістратури на іншу, більш цікаву, спеціальність Прикладна механіка, освітня програма «Наскрізний інжиніринг машинобудівного виробництва». Разом з одногрупниками я подавав заявку на програму студентської мобільності MSc ENTER в 2021 році, з можливістю отримати 3 дипломи після очного навчання у таких університетах:

-    Національний університет «Дніпровська політехніка»;

-    Фінського Лаперантський технологічний університет;

-    Technische Universität Bergakademie Freiberg.

Але, на жаль, я не зміг пройти, оскільки програма передбачала високий рівень англійської мови, а мій рівень академічного англійського виявився недостатнім за підсумками тестування. Але я не засмутився і вже у весняному семестрі 2021 року, викладачі кафедри ТММ порадили мені програму студентської мобільності між нашим університетом та університетом Ройтлінгена. У стінах нашого університету подібні програми обміну студентами займається «Відділ міжнародної академічної мобільності та міжнародних проєктів "Дніпровської політехніки".

Так як у мене не було сертифікату про знання англійської мови, але були непогані знання німецької, то мав бути етап з кількох діалогів з координатором Максом Альбер міжнародної мобільності німецького університету та професором Хельмутом Небліном, з яким мені доведеться в майбутньому працювати над науковим проектом. У результаті, декількох успішної співбесід, рідний університет видав мені листа, який підтверджує мої знання німецької мови на рівні В1. Можу сказати лише те, що відсутність сертифікату мови не стане відмовою від участі в міжнародній програмі.

Далі була паперова рутина, документи, довідки та отримання візи. Міжнародна програма «ERASMUS EU» дозволяє навчатись один семестр у німецькому університеті, але вона покриває лише певну частину грошей, необхідних для перебування у Німеччині. Приблизно 5200 Євро необхідно на семестр, а колеги з Німеччини покривають лише 3500 Євро, так що решта була покрита за мій власний рахунок, і для цього я відкрив блокований рахунок у німецькому банку.

Дістався я до міста з декілька ми пересадками, що було пов’язано також з коронавірусними заходами у Німеччині. Літаком до Мюнхена з Києва, звідти літаком до найближчого міста Штутгард, потім за годину часу з головного вокзалу потягом прибув у Ройтлінген.

Отже я у Німеччині, м. Ройтлінген. Нижче додаю копію запрошення з університету Ройтлінген. Навчання проходитиме з 01.09.2021 до 28.02.2022.

запрошення.jpg

Мені надали зручний гуртожиток, який близько розташований з університетом, вартість якого склала 292 євро за місяць. Важливо сказати що Ройтлінген знаходиться в землі Баден-Вюндерберг, ця земля досить добре розвинена економічно і не тільки.

Безымянный.jpg

Вигляд з балкону мого номеру у гуртожитку

Безымянный1.jpg

Моя кімната у гуртожитку Ройтлінгенського університету

Hochschule Reutlingen - державний вищий навчальний заклад у Німеччині. Історія бере початок ще з 1855 року. Hochschule Reutlingen має кампус міського типу у Ройтлінгені.

Безымянный3.jpg

Панорама кампусу Ройтлінгенського університету

Після приїзду зі мною зв'язався один із місцевих студентів для допомоги в освоєнні, його звали Ерік Шмідт, а програма допомоги називалася Students 4 Studenst.

Перший місяць я витратив немало часу на освоєння місцевості. Отримання місцевого рахунку з німецького банку, розблокування рахунку, отримання щеплення від коронавірусного захворювання та інші дрібниці.

Навчання було в стандартному режимі, за винятком того, що ми постійно були в масках та в додатку від університету UniNow перед заходом до аудиторії підтверджували свій статут 3G (наявність вакцини або актуального негативного тесту).

Навчання проходило достатньо цікаво, напружено з першого погляду, зважаючи на насичену освітню програму німецького вишу. Я вивчав такі дисципліни, як «Числова структурна механіка» – з поглибленим вивченням таких методів, використовуючи програму ANSYS, Метод кінцевих різниць, Метод кінцевих елементів, метод кінцевих об’ємів, метод дискретних елементів, моделювання кількох тіл, електромагнітна сумісність. Також записався на курси німецької мови рівня В2.2. 

Нижче прикріплю різні фото, які мені вдалося зробити за період навчання.

photo_2021-10-05_12-29-23.jpg

photo_2021-10-05_12-29-52.jpg

Мої друзі з міжнародної програми

библиотека.jpg

Бібліотека

місто.jpg

Гуляючі містом

photo_2022-01-13_16-38-90.jpg

Лабораторії прикладних досліджень

photo_2022-01-13_16-38-91.jpg

Лабораторії прикладних досліджень

photo_2021-10-19_15-26-59.jpg

Ройтлінгенський університет


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт